Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

Nasze małe Ojczyzny

Kultura i sztuka / Krótka informacja o ...
Data: 15 Lis 2006 - 07:13
Pod hasłem „Nasze małe Ojczyzny” Centrum Promocji Regionu „Czerlonka” rozpoczyna cykl spotkań dotyczący miejscowości regionu Puszczy Białowieskiej


Po próbach przedstawienia historii regionu przez badaczy – naukowców, spróbujemy ją przybliżyć również przez opowieści i wspomnienia ludzi zamieszkujących tę ziemię, związanych z nią najsilniej, ponieważ przez historię własnego życia. Będzie to próba zainteresowania tematem młodzieży szkolnej i studenckiej, staranie o nawiązanie i wzmocnienie kontaktu między starszym i młodszym pokoleniem, gdyż taka potrzeba – naszym zdaniem - istnieje. Chcemy się także dowiedzieć, czy temat leży w sferze zainteresowań młodzieży oraz kształtujących jej postawy nauczycieli.
Jednym z powodów zainicjowania cyklu jest fakt, że region Puszczy Białowieskiej został do tej pory zbadany bardzo słabo. Dostępne są monografie jedynie kilku miejscowości – a i te w większości charakteryzuje fragmentaryczność. Poprzez spotkania chcielibyśmy uzupełnić wiedzę, a także zainspirować do kolejnych poszukiwań i zapisywania mijającego czasu, historii sąsiedztwa wielu narodów – Polaków, Białorusinów, Ukraińców, Niemców, Żydów, Romów ...
Do współpracy zapraszamy wszystkie osoby, które o miejscowościach regionu mają coś ważnego do powiedzenia. Jesteśmy przekonani, że region Puszczy Białowieskiej jest bardzo interesujący i warto o tym przypominać, a także odkrywać nieznane do tej pory karty historii.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Nasze małe Ojczyzny” dotyczyć będzie Hajnówki. O swoim mieście opowie dr Włodzimierz Poskrobko.
Spotkanie odbędzie się 23 listopada 2006 r. o godzinie 17.00 w Centrum Promocji Regionu „Czerlonka” (ul. T. Sołoniewicz 2, Hajnówka)

ZAPRASZAMY




Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://trespol.hajnowka.com.pl/

Adres WWW tego artykulu to:
http://trespol.hajnowka.com.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=660

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401