Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

Wystawa Marka Chomczyka w Muzeum Kultury Białoruskiej

Kultura i sztuka / Krótka informacja o ...
Data: 28 Mar 2007 - 06:05

Przestrzeń, barwa, natura, swobodny oddech i radość tworzenia – to najczęściej padające określenia, gdy mowa o malarstwie Marka Chomczyka. Od końca marca wystawę jego prac będzie można oglądać w Muzeum Kultury Białoruskiej.Operowanie kolorem, podpatrzone w przyrodzie, jest obecne na co dzień w psychice artysty i kompozycjach malarskich – ocenia krytyk sztuki, Elżbieta Łubowicz - Przedstawione obrazy o niecodziennych rozwiązaniach barwnych, wywołują u odbiorcy głębokie wrażenia, zmuszają do delektowania się i z reguły nie noszą żadnych tytułów...
Na wystawie, która już w końcu tego tygodnia zagości  w hajnowskim muzeum, ujrzymy właśnie przeniesione na płótno przestrzenie wyobraźni artysty – obrazy natury oraz transformacje duchowego portretu człowieka.
Wernisaż wystawy odbędzie się 30 marca (piątek) o godzinie 17. w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej.

***

Marek Chomczyk jest artystą uznanym i wielokrotnie nagradzanym, w tym na przeglądach międzynarodowych. Najchętniej maluje pastelą olejną, ale pracuje także w oleju. Ostatnio zajmuje się również symulacją komputerową – poprzez transformacje przestrzeni tworzy obrazy abstrakcyjne. Miał kilkanaście wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, m.in. Austrii, Danii, Holandii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Szwecji.
Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://trespol.hajnowka.com.pl/

Adres WWW tego artykulu to:
http://trespol.hajnowka.com.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=711

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401